Aktualności

Niepokonany Jan
 
Jan Tybor był znanym w tatrzańskim środowisku ratownikiem TOPR, instruktorem narciarstwa oraz alpinizmu, przewodnikiem wysokogórskim o uprawnieniach międzynarodowych.

Jan Tybor był znanym w tatrzańskim środowisku ratownikiem TOPR, instruktorem narciarstwa oraz alpinizmu, przewodnikiem wysokogórskim o uprawnieniach międzynarodowych. Do tego reprezentantem Polski w bardzo niebezpiecznej dyscyplinie jaką jest ski – alpinizm.

Z dnia na dzień z człowieka bardzo sprawnego fizycznie stał się całkowicie zależny od pomocy innych ludzi. W listopadzie 2008 roku przeszedł skomplikowaną operację usunięcia guza mózgu. Powikłania operacyjne spowodowały u niego połowiczny niedowład oraz afazję ruchową. Jan walczy od ponad trzech lat o przywrócenie przynajmniej częściowej sprawności jaką posiadał przed zabiegiem. W tych wysiłkach nie jest sam. Trwa przy nim rodzina i koledzy. Reportaż o tym niezwykłym człowieku zobaczyli Państwo w Zielonych Drzwiach. Pan Jan może być dla nas przykładem hartu ducha i walki o swoja sprawność. Trzymamy za niego kciuki.

Niepokonany Jan
Niepokonany Jan


W studio Anna Mruszeczko rozmawiała z prawdziwymi ludźmi gór: Katarzyną Gulczyńską - alpinistką, organizatorką wypraw, pomysłodawczynią wyprawy górskiej „Mont Blanc Expedition 2010” oraz założycielką fundacji „Pokonaj raka”. Swoje wyprawy górskie rozpoczęła, kiedy dowiedziała się, że jej znajomy zachorował na raka – obiecała mu wtedy, że wejdzie na tyle szczytów, ile on będzie miał chemioterapii. Pani Katarzyna we wrześniu 2011 roku zorganizowała kolejną wyprawę „Mont Blanc Expedition 2011”, której  głównymi bohaterami były osoby, które przeszły walkę w rakiem. Drugim gościem był Wojtek Samp - uczestnik Mont Blanc Expedition. Pan Wojtek przeszedł trzy operacje guza mózgu i ślinianki przyusznej. Jest bardzo silną osobą i od początku wierzył, że zdobędzie szczyt tak jak pokonał raka.y. Reportaż o tym niezwykłym

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zielonodrzwiowe Walentynki
Następny artykuł:

Zielonodrzwiowe Walentynki

tvnpix